Hakkımızda

BD Otomotiv, Boyner ailesi tarafından kurulmuş Türkiye ve Avrupa’nın metropol şehirlerinde “Ulaşımın Elektriklendirilmesi” vizyonu etrafında odaklanmış merkezi İstanbul’da olan bir firmadır.

Bu çerçevede BD, elektrikli araçların dağıtım, üretim ve şarj altyapısı konusunda faaliyet göstermektedir.  BD’nin iş modeli, kurumsal ve bireysel ihtiyaçlara yönelik en uygun “e-mobility” ürün ve hizmetleri sunacak şekilde donatılmıştır.

BD’nin, Türkiye ve bazı Doğu Avrupa ülkelerinde, BYD ve FISKER marka araçların dağıtımına yönelik satış ve servis ağı mevcuttur.

Üretime yönelik olarak da BD, İtalya ve Türkiye’deki montaj hatlarında hafif ticari araçları elektrikli araca dönüştürmeye odaklanmıştır.  Ürün kategorisi, toplam brüt ağırlığı 1.5t – 3.5t arasında değişen kapalı kasa ve kombi tipi araçlardan oluşmaktadır. Araçların üzerinde ticari kullanımda mobilitenin arttırılmasına yönelik normal ve hızlı şarj opsiyonları bulunmaktadır.  BD, 2012’de Türkiye ve Avrupa pazarı için bu araçların seri üretimine başlamış bulunmaktadır.  BD, İtalya/Türkiye’de öncelikle kendi hafif ticari aracı için tasarımı ve paket haline dönüştürülmesini yaptığı batarya montaj hattının, diğer seri üretimlerde de kullanımını hedeflemektedir. Ayrıca BD, lityum bataryalar ve diğer piller için geri dönüşüm tesisi kurulmasına yönelik bir çalışma da başlatmıştır.

Bunlara ek olarak BD, elektrikli araç kullanan müşterilerine şarj hizmeti sağlamak için Türkiye’deki önemli geçiş noktalarında mülkiyeti kendisine ait olmak üzere şarj cihazları kurmaktadır. 2010 Eylül ayında Türkiye’deki ilk şarj cihazının açılışı BD tarafından bir alışveriş merkezi otoparkında yapılmıştır. Önümüzdeki aylarda da özel, halka açık park yerleri başta olmak üzere, ticari filoların kullanımında olan merkezlerde, BD tarafından şarj altyapısı kurulmasına yönelik çalışmalar devam edecektir.

 

KALİTE POLİTİKASI

 

BD Otomotiv olarak, Kalite Politikamızın temeli tüm pazarlarda güvenilir, çevreye duyarlı müşteri beklentilerini karşılayan kalitede, yüksek teknolojide üretim ve hizmet sunarak bunun sürdürülebilirliğini sağlamaktır.

Bu hedef doğrultusunda,

   • Belirlenen normlara uygun ürünleri pazara sunmak için üretim ve hizmet proseslerinin tamamında Kalite Yönetim Sistemi standardının öngördüğü prensip ve kuralları uygular.

   • Çalışma hatlarında hatasız üretim yapar, ürün farklılıklarından kaynaklanan proses değişikliklerinde üretim prosesinin kalite güvencesini garanti eder.

Kalite hedefleriyle,

   • Organizasyonun, proseslerin standartlaştırılmasını ve sürekli iyileştirmeyi sağlamak,

   • Tüm çalışanların katılımı, yaratıcı, öngörülü çalışmasını esas alan kalite kültürünü yaymak ve geliştirmek,

   • Çevreye duyarlı araçlar üreten bir firma olarak çevreyi koruma bilincini geliştirmek,

    amaçlanmaktadır.

Bu politika ile BD Otomotiv çalışanları, müşterileri, tedarikçileri ve tüm diğer paydaşlarına dokunan faaliyetlerin, kalite güvencesi altına alınması ve bütün süreçlerde kalitenin yaygınlaştırılması amaçlanır. 

Bu politika ile uluslararası ve ulusal mevzuatlardaki ilgili standartların ve uygunluk yükümlülüklerinin yerine getirilmesini desteklemek ve sağlamak için genel bir kalite çerçevesi sunulmaktadır.